Tekst pochodzi ze strony centrum-sauny.pl. Zapraszamy ponownie!
sauna, sauny
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Piec do sauny

Jednym z ważnych elementów sauny jest piec saunowy. Dawniej tradycyjne sauny były ogrzewane piecami na drewno i wymagały przewodu dymowego komina. Takie rozwiązania są stosowane nadal. Współcześnie bardziej odpowiednie są rozwiązania z zastosowaniem urządzeń zasilanych energią elektryczną z pełną automatyzacją ich ustawień. Są łatwe w obsłudze i pozwalają na uzyskiwanie różnorodnych klimatów w kabinie sauny.

Jakość pieca ma wpływ na komfort jak i koszty eksploatacji. Nasza firma importuje urządzenia najlepszych producentów europejskich wcześniej sprawdzając dostawcę wdrożonymi procedurami ISO. Dobrze zaprojektowany, starannie i fachowo zamontowany piec w saunie wraz z systemem pomiarowo - sterującym nie wymaga konserwacji i jest bardzo trwały.

piec do sauny

Firma WANDEX przeprowadza badania i testy wykonanych realizacji pod kątem zużycia energii w czasie ich eksploatacji. Testy potwierdzają, że cała energia pobierana przez urządzenia sauny potrzebna na jej wygrzanie jest niewielka, jej zużycie w zależności od ilości osób korzystających kształtuje się w granicach kilkudziesięciu groszy za 1 godzinę eksploatacji. Większe zużycie energii występuje w czasie generowania pary - wzrost proporcjonalnie do ilości odparowanej wody. Każdorazowo badane są potrzeby cieplne dla sauny jak i łaźni parowej, aby uniknąć nadmiernego zużycia energii elektrycznej. Wypracowane przez lata doświadczenia procentują również opracowaniem specjalnego wzoru obliczania bilansu cieplnego sauny.

Wymaga to znajomości izolacyjnych materiałów użytych, sposobu wykonania przegród termicznych kanałów jak i rodzaju posadzki. Ilość i temperatura powietrza nawiewowego jest również brana pod uwagę. Szczególnie dla saun komercyjnych ze względu na konieczność utrzymywania stałych parametrów należy z dużą starannością dokonać obliczeń i wyboru odpowiedniej jednostki. Poniżej przedstawiamy wielce uproszczony wykres mocy cieplnej pieca.

piece wykres mocy cieplnej

W warunkach domowych pobyt w saunie z piecem combi staje się nie tylko urzekającym przeżyciem dla zmysłów, ale również seansem odnowy biologicznej, seansem profilaktycznym dla ciała. Piece combi to techniczna finezja, najwyższa funkcjonalność dzięki wieloletniej pracy konstruktorów dokonujących wyboru najdoskonalszych materiałów finezyjnie komponując w efektowną całość. Po względem technicznym jak i sposobem działania piec saunowy montowany w saunie przez naszą firmę jest synonimem najwyższego standardu jakości działania dla saun komercyjnych, a tym bardziej saun domowych. Wszystkie programy są precyzyjnie kontrolowane przez zainstalowany system kontrolno - pomiarowy i sterujący. A więc nie wymaga stałego nadzoru, posiada zabezpieczenie przed popełnieniem błędu w nastawach żądanych parametrów. Są bezpieczne.

sauna finska sucha

Jaki rodzaj pieca wybrać do sauny?

Przy doborze pieca saunowego należy odpowiedzieć na wiele pytań:

  • jakie będą potrzeby cieplne sauny?
  • jaka liczba osób będzie przebywać w cyklu saunowym lub poszczególnych etapach (wejściach),
  • jakie klimaty chcemy stworzyć w saunie (tradycyjnej sauny fińskiej, łagodnej łaźni parowej, a może wiele pośrednich między sauną i łaźnią),
  • jaki będzie kształt sauny: prostokątna, z łukami, wielokątna,
  • jak duże powierzchnie zostaną przeszklone.
 

D Y S T R Y B U T O R   M A R E K :

logologologologologologologologologo

sauna łaźnia parowa sauny na miarę piece do sauny sunsky sauna infrared akcesoria do sauny jacuzzi natryski wrażeń beczka saunowa deszczownice

 

 

Wszelkie dane, nazewnictwo, informacje technologiczne, projekty, fotografie, znaki graficzne, teksty stanowią własność Centrum-sauny lub osób związanych z firmą i są chronione prawami autorskimi.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych oraz w celu dostosowania treści serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zobacz więcej na naszej stronie informacyjnej.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.