Tekst pochodzi ze strony centrum-sauny.pl. Zapraszamy ponownie!
sauna, sauny
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sauna - Jak korzystać z sauny?

wandex

Przebywanie w saunie działa niezwykle relaksująco i odprężająco zarówno na duszę, jak i na ciało. Taka sesja pozwala na kilka minut oderwać się od codzienności, skupić na tu i teraz, wyciszyć wszystkie natrętne myśli i poczuć błogość, spokój oraz ciepło. Sprawdźmy jakie korzyści daje nam saunowanie i jak się na taki zabieg przygotować.

Czym tak właściwie jest sauna?

Sauna to specjalne pomieszczenie, w którym panuje bardzo wysoka temperatura oraz określona wilgotność powietrza. Dzięki takim warunkom ciało rozgrzewa się i wypaca. Spędzamy w nim jednorazowo od kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Najpopularniejsze rodzaje to sauna sucha, mokra, łaźnia parowa oraz sauna typu infrared. Na czym opiera się jej działanie? Otóż w pomieszczeniu ustawiony jest specjalny piec, w którym kamienie rozgrzewają się do kilkuset stopni Celsjusza. Dodatkowo mogą być także uwalniane relaksujące, naturalne olejki eteryczne, których wdychanie uspokaja i poprawia samopoczucie oraz działa prozdrowotnie.

Jak przygotować się do korzystania z sauny?

Przed pierwszą wyprawą do sauny koniecznie należy sprawdzić, czy nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych wykluczających korzystanie z tego typu zabiegów. Należą do nich m.in.: choroby skórne, cera naczynkowa, miesiączka, ciąża, cukrzyca, nadczynność tarczycy. W razie wątpliwości lepiej poradzić się swojego lekarza rodzinnego, aby mieć pewność, że taki zabieg będzie dla nas w pełni bezpieczny i przyniesie nam jedynie pozytywne skutki. Kiedy już mamy pewność, że możemy bezpiecznie korzystać z zabiegu saunowania oraz SPA, koniecznie weźmy prysznic oraz zmyjmy ewentualny makijaż. Nie należy nakładać niczego na skórę i ciało. Tylko czysta skóra, na której, nie ma żadnych kosmetyków i produktów, może w pełni naturalnej wydzielać pot i pozbywać się toksyn. Włosy najlepiej spiąć w kok lub owinąć ręcznikiem, aby nam nie przeszkadzały oraz by ochronić je przed zbytnim przesuszeniem na skutek działania bardzo wysokiej temperatury. Koniecznie trzeba zdjąć biżuterię i wszelkie metalowe elementy – nagrzane mogłyby wywołać ból i oparzenia! Do sauny należy wejść na boso. Po zabiegu zaleca się schłodzenie ciała pod chłodnym prysznicem, aby odświeżyć się i przywrócić optymalną temperaturę.

W stroju kąpielowym, ręczniki, czy nago?

Wiele osób przed swoją pierwszą wizytą w saunie waha się i zastanawia, co na siebie włożyć. Czy strój kąpielowy na początek okaże się dobrym pomysłem? A jeśli tak, to jaki? Czy lepiej postawić na stroje kąpielowe jedno czy dwuczęściowe? Jeśli czujesz się niezręcznie i niepewnie, oraz boisz się od razu, zaczynając swoją przygodę z sauną wejść do niej nago, możesz oczywiście postawić na bikini lub kąpielówki. Pamiętaj jednak, że najwięcej korzyści doświadczysz, kiedy Twoje ciało nie będzie zasłonięte i będzie mogło w pełni korzystać z dobroczynnych właściwości, jakie daje sauna. Ciekawym kompromisem może być zabranie ze sobą ręcznika, którym w razie potrzeby możemy się okryć lub po prostu na nim położyć lub usiąść. W saunie zazwyczaj panuje lekki półmrok lub specjalne nastrojowe światło. Nie ma tam miejsca na poczucie wstydu i skrępowanie.

Co nam daje korzystanie z sauny?

Pobyt w saunie niesie za sobą wiele zdrowotnych korzyści: oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia odporność, wpływa pozytywnie na układ krążenia oraz przyspiesza metabolizm, poprawia wygląd i kondycję skóry, przynosi odprężenie, ukojenie i pozwala w przyjemny sposób odpocząć i wyciszyć się. Po więcej ciekawych informacji zajrzyj na: centrum-sauny.pl i koniecznie zapisz na swój pierwszy zabieg!
 

D Y S T R Y B U T O R   M A R E K :

logologologologologologologologologo

sauna łaźnia parowa sauny na miarę piece do sauny sunsky sauna infrared akcesoria do sauny jacuzzi natryski wrażeń beczka saunowa deszczownice

 

 

Wszelkie dane, nazewnictwo, informacje technologiczne, projekty, fotografie, znaki graficzne, teksty stanowią własność Centrum-sauny lub osób związanych z firmą i są chronione prawami autorskimi.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych oraz w celu dostosowania treści serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zobacz więcej na naszej stronie informacyjnej.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.